Житомирські лісівники патрулюватимуть ліс на броньовику www.zhitomir.info

      Коментарі Вимкнено до Житомирські лісівники патрулюватимуть ліс на броньовику www.zhitomir.info

22. 08. 2011

За словами начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимира Ткачука, північні лісгоспи області мають немало проблем з лісопорушеннями. Велика кількість приватних пилорам, суцільні лісові масиви –  фактори, що сприяють лісокрадам. Тому лісівники шукають нові способи та засоби боротьби з незаконним обігом деревини. Серед останніх нововведень – запровадження електронного обліку деревини.

Про це повідомляє прес-служба Житомирського обласного управління лісомисливського господарства.

А нещодавно лісогосподарські підприємства придбали нову техніку – броньовик та створили мобільну рейдову бригаду для профілактики та боротьби з лісопорушеннями.

Як розповів перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Зарічний, ідея створення подібної рейдової бригади з’явилась минулого року. Саме так лісівники вирішили боротися з незаконними вирубками, бо часто звичайні рейдові бригади виявляються неефективними.

І справа не в тому, що лісова охорона непрофесійна, просто браконьєри технічно краще озброєні: «Були такі випадки, коли лісова охорона, щоб зупинити автомобіль з  деревиною, змушена була перекривати шлях «уазом». Порушники ж просто йшли на таран і тікали з місця події. Тепер ми створили рейдову бригаду, для якої закупили спеціальний автомобіль на базі БРДМ-2, це броньована, розвідувальна дозорна машина, яка має сім тон ваги. Тобто, вона може спокійно перекривати дорогу і ніякий «ЗІЛ-131» не зрушить її з місця», – каже Василь Зарічний. Крім того, вона достатньо меневрена та має високу прохідність, що також досить вагомо для болотистої лісової території.

Нова бригада не лише пересуватиметься на військовій техніці, а і озброєння матиме відповідне: автомати Калашникова,  карабіни, а також дубинки, наручники та газові балончики «Терен». Бригада сформована як з працівників лісової охорони, так і колишніх правоохоронців. Передбачені і денні, і нічні чергування.

Задоволення це не таке дороге, як може здатися – броньовик обійшовся лісівникам у 85 тисяч гривень. Це дешевше, ніж новий УАЗ.  Перші ж робочі рейди розпочнуться найближчими днями.

zhitomirski-lisivniki-patrulyuvatimut-lis-na-bronoviku

zhitomirski-lisivniki-patrulyuvatimut-lis-na-bronoviku-2