У Глиниці активісти перекрили дорогу через незаконну вирубку лісу (ФОТО, ВІДЕО) bukovyna.tv

      Коментарі Вимкнено до У Глиниці активісти перекрили дорогу через незаконну вирубку лісу (ФОТО, ВІДЕО) bukovyna.tv

07.03.2017

Безымянный4

О пів на десяту ранку, майже півсотні жителів трьох населених пунктів, перекрили трасу поблизу Глиниці. Люди обурені, що на території їхніх сіл розкрадають ліс. А відтак, можливі руйнівні наслідки.

РОМАН, ПРОТЕСТУВАЛЬНИК: «У нас таке село, що знаходиться на горбі, якщо вирубають ліс, то буде зсув на хати, і від цього будуть страждати люди»

За словами селян, ще донедавна у Глиниці була хороша дорога. Тепер – в один голос кажуть, бачать набиті дощенту лісовози, які розбивають тутешні автошляхи та руйнують інфраструктуру.

МИКОЛА, ЖИТЕЛЬ С.ГЛИНИЦЯ: «Дороги розбивають, машина їде гружона, аж хати трясуться, груз везуть, як хто попало. Документів хто дає їм у лісі?»

ДМИТРО, ЖИТЕЛЬ С.ГЛИНИЦЯ: «Такі коротше «ЗІЛи» їдуть, міст ломається. Кожен день по чотири «ЗІЛи» десь так їдуть»

Нині ж місцеві активісти погрожують, якщо до них не дослухаються, перекриватимуть міжнародні траси та залізничні дороги. Приїхали на акцію протесту і сільські голови, які лише розводять руками.

КОРНИЛЬ ПРОКОПЕЦЬ, СІЛЬСЬКИЙ ГОЛОВА С.ДРАЧИНЦІ:

«У наші Драчинецькі сільські раді є документи з Кіцманського лісгоспу, згідно тих документів, все ведеться згідно чинного законодавства. Вони обіцяють, що дороги відремонтують, якщо проведуть рубку»

У свою чергу у Кіцманському лісгоспі АПК наголошують, діють відповідно до чинного законодавства. І мають усі дозвільні документи.

ДМИТРО ГЕНКУЛ, КЕРІВНИК ДП «КІЦМАНСЬКИЙ ЛІСГОСП АПК»: «Згідно цього лісорубного квитка, нам дозволяється вирубати 1763 кубометра. Уся деревина, яка є ділова, вона продається на аукціоні, сьогодні на чернівецькій біржі продано 1000 кубів ділової деревини для реалізації тим установам, які виграли аукціон»

Згодом до людей прийшли поліцейські і протестувальники змушені були розблокувати рух транспорту. Опісля ж, селяни показали місця вирубки дерев.

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «А ось так стараються місцеві лісники. На думку селян, цей бук вони зрубали нелегально. Звідси вони везуть на вантажних автомобілях, прямісінько цією дорогою через село»

Петро Петрович каже, не один рік нічого не змінюється, ліс як возили так і продовжують.

ПЕТРО, ЖИТЕЛЬ С.ГЛИНИЦЯ: «Це свіжі пеньки, двох недільної давності. Тут усе іде: і дуб, і ділова і неділова рубка»

Наразі у Глиниці депутати скликають позачергову сесію, де розглядатимуть питання вирубки лісу. В цій ситуації своє слово мали б сказати і екологи та правоохоронні органи.