Лісгоспи Житомирщини за 10 років побудували 430 км лісових доріг ruporzt

      Коментарі Вимкнено до Лісгоспи Житомирщини за 10 років побудували 430 км лісових доріг ruporzt

15.03.2017

ЗЖ

Майже 25 кілометрів доріг побудують в цьому році лісгоспи Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства в держлісфонді області. На ці роботи лісівники планують витратити 8,4 мільйона гривень власних коштів підприємств.

Найактивніше розбудовуватимуть лісову інфраструктуру в Городницькому, Ємільчинському та Овруцькому лісгоспах – землі цих господарств розміщені переважно в заболочених місцях.

«Іноді ми чуємо на свою адресу і критику за будівництво лісових доріг: кажуть, що не потрібно вмішуватися в той уклад, що існує в лісі, – ділиться директор Бердичівського лісгоспу Олександр Мудревський. – Але ж ми його зовсім не порушуємо, а дороги будуємо там, де вони існували спокон-віків, тільки перебували в такому стані, що, як кажуть, не проїхати-не пройти. Треба ж розуміти, що в наш час тільки ходити лісом уже не доводиться. У випадку пожежі, до прикладу, лісом має йти техніка, має доправляти туди воду та людей, аби загасити вогонь. Та й люди навколишніх сіл, здебільшого, дякують за впорядковані лісові дороги, бо вони теж ними постійно користуються.»

За кілька останніх років лише в Богданівському лісництві цього лісгоспу впорядкували понад 5 км доріг. Тепер там, де колись можна було хіба гусеничним трактором пройти, нині їздять легковики.

Додамо, що в минулому році в лісах області побудували майже 40 км доріг, на ці роботи витрачено 12,8 мільйона гривень власних коштів підприємств. А за останніх 10 років лісова дорожня мережа збільшилася на 430 кілометрів.

Л1