Порошенко підписав закон про захист українських лісів – dt.ua

      Коментарі Вимкнено до Порошенко підписав закон про захист українських лісів – dt.ua

31.08.2017

Документ передбачає посилення відповідальності за незаконну порубку лісу та порушення вимог з охорони пралісів.

Президент підписав закон про захист лісів

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат”, – повідомляє прес-служба гаранта.

Верховна Рада схвалила документ на пленарному засіданні 23 травня.

“Реалізація закону сприятиме збереженню природних цінностей європейського значення, зокрема пралісів, у рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат”, – наголошується у повідомленні прес-служби президента.

Так, він визначає такі поняття як “природні ліси”, “праліси” та “квазіпраліси” і встановлює особливий правовий режим їх збереження та охорони. Зокрема, забороняє будь-які види рубок, будівництво споруд, прокладання шляхів, випасання худоби, промислову заготівлю недеревинних лісових продуктів та проїзд транспортних засобів (крім доріг загального користування та служби лісової охорони).

На порушників цих вимог чекатиме адміністративна відповідальність: відповідні зміни внесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу України та Закону України “Про природно-заповідний фонд”.

“Крім того, законом внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду”, – додали у прес-службі Порошенка.

Читайте також: У Миколаївській області затримали ймовірних винних у масштабній лісовій пожежі

Як писало DT.UA статті “Дрова замовляли?“, нині у лісах Карпат і Полісся відбувається самовільна, безперервна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків державі, паралельно підриваючи екологічну безпеку, що призводить до непередбачуваних наслідків.

Подальшим вирубкам українських лісів сприяють високі ціни, а також попит на деревину.

Порошенко підписав закон про захист українських лісів