Злодії вирізають велики дуби – lisportal.org

      Коментарі Вимкнено до Злодії вирізають велики дуби – lisportal.org

13.03.2018

У зоні особливого риску — цінні породи дерев

          У 2017 році в лісах Чернігівщини зареєстровано 19 випадків незаконних рубок саме високоякісної дубової деревини загальним обсягом деревини 242 м3, а сума збитків, завданих лісу, склала 1 мільйон 353 тисячі гривень Вже в цьому році скоєно 2 випадки незаконних рубок дубів у Красилівському лісництві ДП «Чернігівське лісове господарство», загальним обсягом 8 кубічних метрів, сумою збитків 42 тис. грн.

Незаконні вирубки дубів великого діаметру є одним з найгостріших питань, з яким стикаються лісівники у своїй діяльності. Такі лісопорушення набули поширення в останні 3-5 років практично на всій території України.

 

За оперативними даними, обсяг незаконних рубок в українськиїх лісах за 2017 рік склав понад 26 тис. кубометрів, натомість, це на 1,7 тис. кубометрів меньше, ніж  у порівнянні з 2016 році.

Незаконні рубки — насправді серйозна загальнодержавна проблема. Адже втрата лісів — це не просто втрата зелених насаджень, а в першу чергу серйозні зміни рівнів водойм та загроза опустелювання, на чому, до речі, вже не перший рік наголошують вітчизняні екологи. Попри це, Україна нині є одним з найбільших експортерів лісу в Європі, хоча Верховна Рада і заборонила експорт лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді на 10 років.

 

— Для покращення ситуації з незаконними рубками необхідно внести зміни до законодавства України, передбачивши кримінальну відповідальність за придбання, збут, транспортування та зберігання деревини завідомо незаконного походження – каже Начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Демченко.

 

Сьогодні фахівці переконані, що потрібно збільшити штрафні санкції для порушників, змінити стандарти щодо вирубки лісів, встановити контроль державними органами за дотриманням законодавства щодо вирубування, а також розширювати площі лісів новими насадженнями.

Довідка.

                У 2017 році тільки в лісах  Чернігівської області зареєстровано 60 випадків незаконних рубок деревини загальною масою 1165 кубометрів. Розмір шкоди склав 6757 тисячи гривень. Особи лісопорушників встановлені у 29 випадках, відшкодовано збитків 175,2 тисяч гривень.

               З метою підвищення ефективності проведення рейдів з охорони та захисту лісів Держлісагенство доручило у 2018 році відновити контроль за діяльністю рейдових бригад, зокрема, шляхом встановлення GPS-трекерів на транспортні засоби держлісохорони з метою відстеження їх пересування.

Марина Галанова