718 гектарів лісу вже посадили на Житомирщіні – lisportal.org.ua

      Коментарі Вимкнено до 718 гектарів лісу вже посадили на Житомирщіні – lisportal.org.ua

11.04.2018

До кінця весни ліси Житомирського Полісся поповняться на понад 4 тисячі гектарів молодих сосен, дубів та модрин, повідомляють у Житомирському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

На сьогодні вже засаджено 718 гектарів. «Передовиками» весняної кампанії посадки лісу є Городниця, Радомишль, Малин, Народичі та Баранівка.

Серед лісових культур переважає сосна звичайна – 70%, понад 20% займають дуби – звичайний та червоний, 10% – інші лісові культури. Традиційно поліський ліс доповнює модрина європейська. Вона, до речі, дає високий процент приріст у перші роки життя – до 30 сантиметрів та понад метр у наступні роки. Тоді як дуб набагато скромніший: за перші роки приріст не складе більше 20 сантиметрів. Однак, з модриною не все так просто, каже керівник лісового відділу Житомирського ОУЛМГ Валентин Венгерчук. «Модрина любить багаті і вологі ґрунти, а земля під лісом переважно піщана і найкраще підходить для сосни звичайної. До прикладу, лише 30% цьогорічних площ є багатими і умовно багатими. Тому модрину висаджують, в основному, у шаховому порядку.», – підкреслює лісівник.

У ході цьогорічної лісокультурної кампанії в області створять 3 900 гектарів нового лісу та 2 680 гектарів – доповнять. «Під час осінньої інвентаризації ми вже точно бачимо скільки «відпаду» сіянців відбулося після першого, другого та третього років садіння сіянців дерев. Площі, які мають «відпад» більше 10% заново підсаджуються або восени, або ж навесні» – говорить Валентин Венгерчук та уточнює, що молоді деревця можуть не прижитися у лісі в силу різних природних причин, починаючи з погоди, завершуючи апетитом лосей, які дуже полюбляють перекусити молодими лісовими паростками.

Reindeer Roe Deer Fallow Deer Wild Animal

Переважна більшість дерев, наприклад, у Житомирському лісгоспі, висаджується із закритою кореневою системою, у торфотаблетках. Це суттєво зменшує кількість природного «відпаду», так як корінь культури захищений.

Натомість, у Радомишльському лісомисливському господарстві сосна звичайна вирощується у відкритому грунті та коробах, решта деревних порід – просто у відкритому грунті. Для проведення робіт по вирощуванню садівного матеріалу, короба обладнано крапельною системою зрошування, завдяки якій насіння та рослини краще приживлюються, розказують спеціалісти цього лісового господарства.

Однак однією лише посадкою молодих дерев лісокультурна кампанія в Житомирських лісових господарствах не обходиться. Так, у Городницькому лісництві в період 2016-2017 років було збудовано 2 теплиці нового зразка для вирощування садівного матеріалу. У кожній з них в минулому році вирощено по 100 тис. стандартних сіянців сосни звичайної та 20 тис. сіянців ялини європейської. В 2017 році в лісгоспі заготовлено насіння сосни звичайної в кількості 137 кг, 2410 кг жолудя дуба звичайного, 100 кг дуба бореального та 101 кг іншого насіння. Загальна маса зібраного насіння – 2748 кг.

Сподіваємось, що погодні умови цієї весни будуть сприятливими та збережуть цю без сумніву і дозволять реалізувати всі плани по створенню нових лісів та забезпечать високу приживлюваність висаджених рослин.

Довідка

Висівання і садіння лісів на всій території України в 2017 році проведено на площі 34,7 тис. га, у тому числі створено 1,7 тис. га нових лісів, а також до лісовідновлення зараховано 18,5 тис. га природного поновлення. Загалом у 2017 році відновлено 53,2 тис. га лісу.

Марина Галанова, журналіст