Під виглядом боротьби з короїдом на Волині знищують заповідні ліси

      Коментарі Вимкнено до Під виглядом боротьби з короїдом на Волині знищують заповідні ліси

19,04,2018

Під виглядом боротьби з короїдом на Волині масово вирубують реліктові ліси заказників, включно зі столітніми дубами. Таку думку висловив аналітик Міжнародної благодійної організації “Екологія-Право-Людина” Петро Тєстов на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

“Волинське обласне управління лісового господарства розповідає на прес-конференціях, організовуючи прес-тури для журналістів про те, що зараз іде епідемія короїда, і їм потрібно проводити санітарні рубки. Насправді, крім цього, займається проведенням масових рубок у природоохоронних лісах”, – заявив експерт.

За його словами, зокрема, санітарні рубки знищують дубові ліси, яким по 150-200 років. Так, зокрема, рубки проводяться приблизно на 50% площі заказника “Зубр” на Волині без необхідності.

Ще один приклад масових рубок лісу – ботанічний заказник “Воротнів”, створений для збереження унікальних реліктових дубових лісів області: там рубки йдуть на 95% території. “Єдина причина – це комерційна заготівля деревини в заповідному лісі.

На жаль, такі рубки отримали всі необхідні погодження з боку органів на місцях “, – додав експерт. При цьому він додав, що система узгодження проведення рубок, зокрема в заповідних лісах, де втручання людини вкрай обмежене, дуже складна і багатоступенева, проте нечистим на руку ділкам вдається отримати всі дозволи.

Як зазначив Тєстов, останніми роками в Україні вже ухвалено кілька законів, які обмежують ведення лісового господарства. Зокрема, зараз у парламенті також зареєстровано кілька законопроектів.

Від них, за словами Тєстова, страждають чесні лісники. Нагадаємо, в середині березня біля Вищої ради правосуддя, де сьогодні проходять засідання декількох дисциплінарних палат, пройшла акція «Суддю – винищувача лісів – до відповідальності!». Активісти вимагали звільнити з посади суддю Київського апеляційного господарського суду Оксану Тищенко, яка прийняла рішення про незаконну забудову заповідного урочища Бичок.