Під час обшуків у Рівненські області вилучено деревину із Житомирщини. ФОТО – ruporzt.com.ua

      Коментарі Вимкнено до Під час обшуків у Рівненські області вилучено деревину із Житомирщини. ФОТО – ruporzt.com.ua

03.05.2018

Прокуратура Житомирської області забезпечує постійний нагляд та процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактами незаконної порубки дерев у державних лісових господарствах та розкрадання лісу, вчинених на території області.

З початку цього року закінчено досудове розслідування та із затвердженими обвинувальними актами скеровано до суду 8 кримінальних проваджень за фактами незаконних порубок лісу, в тому числі одне з них – вчинене організованою злочинною групою.

Під час обшуків у Рівненські області вилучено деревину із Житомирщини. ФОТО

Загалом на даний час територіальними правоохоронними органами області проводиться досудове розслідування у понад 430 кримінальних провадженнях зазначеної категорії.

Зокрема, гостро стояло питання незаконної порубки лісу та розкрадання лісових ресурсів на кордоні Житомирської та Рівненської областей, а дії зловмисників супроводжувалися зухвалістю та опором як працівникам державної лісової охорони, так і правоохоронним органам.

Під час обшуків у Рівненські області вилучено деревину із Житомирщини. ФОТО

Зважаючи на це, 2 травня 2018 року, за процесуального керівництва прокуратури області, слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в області, при оперативному супроводі Управління захисту економіки в області та залученні військовослужбовців Національної гвардії України і підрозділу спецпризначення проведено 14 санкціонованих обшуків на території одного із сіл Рівненської області, мешканці якого обґрунтовано підозрюються у вчиненні вказаних злочинів.

За результатами проведених обшуків виявлено та вилучено деревину різних порід та оброблені лісоматеріали загальним об’ємом понад 250 м3, верстати для оброблення деревини, транспортні засоби з допоміжними пристроями для перевезення деревини та агрегати до них, радіостанції, а також предмети, зовні схожі на зброю та набої.

Наразі, за погодженням із прокуратурою області, до суду подано клопотання про накладення арешту на вилучене майно.

Питання викриття незаконних порубок лісу в регіоні, а також хід розслідування встановлених фактів самовільних порубок лісових насаджень перебуває на контролі керівництва прокуратури області.