Житомирська облрада розгляне передачу 100 га лісу одіозній фірмі Фірташа всупереч протестам і рішенням суду – lisportal.org.ua

      Коментарі Вимкнено до Житомирська облрада розгляне передачу 100 га лісу одіозній фірмі Фірташа всупереч протестам і рішенням суду – lisportal.org.ua

03.05.2018

Житомирська обласна рада має намір віддати понад 100 гектарів землі лісового фонду в Коростенському районі в користування ТОВ “Валки-Ільменіт”, яке належить титановому магнату Дмитру Фірташу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на “Житомир.LIFE”,  відповідний проект-рішенняопубліковано на сайті обласної ради.

Зазначається, що після отримання землі фірма планує змінити її цільове призначення для можливості добувати ільменітову руду.

Також видання повідомляє, що подібні питання порушувалися і раніше, але через опір громадськості і розголос у ЗМІ, вони так і не змогли втілитися в життя.

Крім того, в матеріалі йдеться, що питання скандально відомої фірми Фірташа доходило аж до Генпрокуратури. У минулому році Генеральний прокурор України Юрій Луценко в рамках робочого візиту до Житомира висловив претензію прокурору області за невжиття заходів щодо припинення поставок ільменітів на підприємство “Кримський титан”. В результаті, вже через місяць прокуратура почала активно протидіяти олігархічним структурам в їхній спробі отримати надра для видобутку стратегічної сировини.

“Вдалося запобігти розбазарюванню права підконтрольним Фірташу фірмам (DF Group: ТОВ “Валки-Ільменіт”, ТОВ “Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат”) здійснювати видобуток титану на площі понад 2400 га земель, на яких розташовані багаторічні ліси і чорноземи”, – розповіла тоді під час брифінгу заступник прокурора області Роксолана Гребенюк.

Однак незважаючи на наведені прокуратурою факти незаконних операцій, Житомирська обласна рада знову виносить на розгляд питання про передачу лісу скандальному олігархові, підсумовує видання.

Титановий наступ Фірташа: Житомирська облрада хоче віддати фірмі одіозного мільярдера понад 100 гектарів лісу

13:26 – 02 трав. 2018

Житомирська обласна рада має намір віддати понад 100 гектарів землі лісогосподарського призначення у Коростенському районі для ТОВ «Валки-Ільменіт», яке належить титановому магнату Дмитру Фірташу. Відповідний проект-рішення оприлюднили на сайті обласної ради.

Крім того, після отримання земельних ділянок фірма змінить їх цільове призначення для можливості видобувати ільменітову руду.

Варто зазначити, що подібні питання підіймалися й раніше, але  через неабиякий супротив населення та розголос у ЗМІ, вони так і не набирали юридичної сили. Натомість зараз керівництво області вирішило знову зачепити болючу для громади тему.

Крім того, питання щодо скандально відомої фірми титанового магната піднімалося навіть на рівні Генпрокуратури. Минулого року Генеральний прокурор України Юрій Луценко у рамках робочого візиту до Житомира висловив претензію прокурору області щодо не вжиття заходів для припинення постачання ільменітів на підприємство «Кримський титан».

Зокрема мова йде про те ж підприємство ТОВ «Валки-Ільменіт», яке продовжує поставляти видобуту на Житомирщині сировину в окупований Крим. При чому все це відбувається не зважаючи на зупинення  спеціального дозволу на видобуток для цього товариства.

«Скажіть мені, чому він досі тут є? Ви так переживаєте за доходи Фірташа і окупованого Криму? – обурився Луценко. – Я не розумію цього: у вас заборонено ви добуток стратегічної сировини! Якої холери ви постачаєте її до окупованого Криму? «Валки-Ільменіт» не має права видобувати сировину – і ви разом із поліцією мали це забезпечити».

А через місяць прокуратура почала активно протидіяти олігархічним структурам у намаганні отримати надра для видобутку стратегічної сировини.

«Вдалося запобігти розбазарюванню права підконтрольним Фірташу фірмам (DF Group: TOB «Валки-Ільменіт», TOB «Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат») здійснювати видобуток титану на площі понад 2400 га земель, на яких розташовані багаторічні ліси та чорноземи», – розповіла під час брифінгу Роксолана Гребенюк.

Мова йде про те, що Вищий адміністративний суд України залишив в силі рішення суду апеляційної інстанції про задоволення позову прокурора Житомирської області щодо скасування протиправного, винесеного з перевищенням повноважень, рішення обласної ради (2015 рік) про вилучення з постійного користування ДП «Червоноармійський лісгосп АПК» земельних ділянок лісового фонду площею майже 100 га для подальшої їх передачі під видобуток титанових руд. А на виконання судового рішення прокуратура домоглася відкликання постійним лісокористувачем раніше наданої згоди на вилучення вказаних лісових ділянок.

Проте не зважаючи на наведені прокуратурою факти незаконних оборудок Житомирська обласна рада знову виносить на розгляд питання щодо надання лісу скандальній фірмі Фірташа.