Знищений ліс, поля у вирвах – наслідки “роботи” копачів бурштину на Рівненщині – lisportal.org.ua

      Коментарі Вимкнено до Знищений ліс, поля у вирвах – наслідки “роботи” копачів бурштину на Рівненщині – lisportal.org.ua

08.05.2018

На Рівненщині ніяк не припинять нелегальний видобуток бурштину. І хоча вартість каміння впала, зарплатня старателів теж, промисел досі процвітає. Тут працюють і вдень і вночі, поля і землі вкриті глибокими вирвами, понищений ліс. Та навести тут порядок не вдається нікому, ні владі, ні лісівникам, ані поліції.

Початок урочища Гальбин. Тут видно зовсім свіжі ями і всюди стоїть вода. Працювали тут минулу ніч. Ремесло хоч і нелегальне втім важке. Тут величезні зграї комарів. Які кусають навіть через одяг.

Тут видно зовсім свіжі сліди від мотопомп. Розкидані пожежні рукави. Лише в цьому місці працювали до 10-ти двигунів. Це одне з найбільших урочищ області, де є найцінніші поклади бурштину. І хоча вартість сирцю зменшилася майже втричі, тутешнє каміння досі в ціні, кажуть місцеві. Тому віднадити копачів звідси тяжко.

Вночі тут найгарячіша пора. Робота починається близько 10-ї вечора. Та вже з 8-ї сюди з’їжджаються старателі. Знаряддя у кожного своє, одні везуть мотопомпу, інші – рибальські сачки. Горять нічні ватри, скрізь – охорона. Місцеві розповідають, наглядачі тут приїжджі, львівські, озброєні.

Побачене вражає – всюди прожектори та потужні ліхтарі. Аби не пропустити жодного камінця. Копачі тут працюють переважно до 5-ї ранку. За роботу отримують від 500 до 1000 гривень, залежно від обов’язків.

У поліції запевняють: із нелегалами борються, але сили нерівні. Днями копачів вдалося вигнати з урочища поблизу села Великий Черемель. Тепер там закопують канави з водою. Щодо Гальбина – проведуть перевірку.

Самі старателі  зізнаються, так працювати вже втомилися, заробітки не ті і робота тяжка та небезпечна. Тому вимагають від влади узаконити видобуток.